//
Şu anda okuduğunuz...
çizgi, çizgi roman, öneri, kitap, kitap önerisi

Sandık İçi


Beni tanıyanların da bileceği üzere çizgi ile yapılan eserlere (karikatür, çizgi roman, çizgi öykü, animasyon) karşı ciddi bir ilgim var. Uzun bir süredir mizah dergilerini de takip etmekteyim. Ersin Karabulut’un “Sandık içi” köşesi de genellikle dergide ilk okuduğum kısımdır. Ama mizah dergilerinin acı bir kaderi olsa gerek, ne kadar istesek de onları düzenli biriktirmek veya tekrar okumak mümkün olmuyor.

Sandık İçi’ni bir kitap olarak kütüphaneme eklemiş olmak çok güzel. Anlatılan bazı hikayelerde kendimizi bulabildiğimiz gibi, çizgisinin gücüne de hayranlık duyduğumu belirtmek istiyorum. Özellikle kendisi hakkında birçok anıyı da paylaşmasındaki cesareti de alkışlamak gerekiyor.

Hepimizin de sandıkları var, bizi etkileyen anıları koyduğumuz. Bu yaşananlar aslında hayatımızı derinden etkiliyor. Bu anılara cesaretle bakmak ve bu anılardan ders alıp hayatımızı ona göre yönlendirmemiz gerekmiyor mu?

Kendisi ile yapılan söyleşiler:
http://www.resimliroman.net/index.php?ind=roportaj&op=entry_view&iden=20

http://www.milliyet.com.tr/2005/05/16/pazar/paz08.html

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: