//
Şu anda okuduğunuz...
kişisel gelişim

Çığlığın gücü

“Neye İnanılırsa O Gerçekleşir”; Kişisel gelişim ve NLP Uzmanı Dr. Ala Elcircevi, dünyanın en önemli insanının kişinin kendisi olduğunu, Neye inanılırsa onun gerçekleşeceğini savunan Dr. Ala Elcircevi, “Başarı ve motivasyon için her sabah aynada kendinize ‘Bugün benim için harika şeyler olacak’ deyin, 24 saat gülümseyin ve asla tartışmayın” dedi.

Kendisine değer vermeyene, önemli görmeyene kimsenin bir değer vermeyeceğini belirten Elcircevi, “Benimle yola çıkanlar neden benden başarılı oldular? Sorusunun cevabı yine bizim içimizde. Kendimizi yenilememiz gerek. Neden olmasın? dememiz gerek. Başarılı olmak mı istiyoruz? O zaman başaracağımıza inanmalıyız” dedi.

Tesadüfe inanan insanların, planlarının, odaklanma ve konsantrasyonlarının olmadığını, sürekli bahaneler ürettiklerini söyledi. Hedeflerin temelinde inançlar olduğunu ifade eden Elcircevi, neye inanılırsa onun gerçekleşeceğini savundu. Başarılı olmak için bahaneleri bir kenara bırakmak gerektiğini belirterek, şöyle dedi: “Geçmişte verdiğiniz kararlar nedeniyle bugünü yaşıyorsunuz. Gözünüzdeki ‘at gözlüğünü’ çıkarmaz ve kararlarınızı değiştirmezseniz, hayatınızın bundan sonrasında da aynı şeyleri yaşayacaksınız. Attığınız adımların ve kimlerle yarıştığınızın farkında olmalısınız.”

Hedeflere ulaşmanın bir diğer yolunun onları daima göz önünde bulundurmaktan geçtiğinin altını çizen Dr. Ala Elcircevi, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ne yapmak istediğinizi, gelmek istediğiniz noktayı bir kağıda yazın ve daima gözünüzün önünde bulundurun. Zamanı doğru kulanın, enerjinizi açığa çıkarın, yeniliklere açık olun, yaratıcı fikirlerin peşinden koşun, farklılık yaratın bunları uygularsanız kısa sürede hedeflerinizi aşama aşama gerçekleştirmeye başladığınızı göreceksiniz.”

Çocuklarınıza kesenizi açtığınız gibi yüreğinizi de açın… Çocuklarınıza kesenizi açıp, yüreğinizi açmazsanız sonrasında çok büyük acılar yaşayabilirsiniz.
Anne babaların hatalı davranışlarından birinin de çocuklarına kısıtlı sevgi vermek olduğunu savunan Elcircevi, şunları söyledi: “Çocuklarımızı severken sanki vücudumuzdan bir parça koparıp veriyoruz. Çocuğunuza günde 1 kere sarılıyorsanız yaşadığını hissettiriyorsunuz, 14 kere sarılıyorsanız anne ve babası olduğunuzu hissettiriyorsunuz. Bilinçaltı 24 saat çalışır. Onlarla uykudayken bile konuşun.”

Görmen için,

Hissetmen için,

İnanman için,

Karar alman için,

Harekete geçmen için,

Ve bütün bu sebepler için diyorum ki;

Eğer bir yabancı, başka bir ülkeden gelip de bu harika memlekette bir başarı elde edebiliyorsa ya SEN?

Türkiye’mizde 70 milyon Anadolu çocuğu bu kişiden daha iyi, daha harika, daha güçlü başarılar elde edebilir ki etmelidir… ya SEN?

Kaynak: http://www.ivdb.gov.tr/etkinlik/egitim/cigligin_gucu2007.htm

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: