//
Şu anda okuduğunuz...
Animasyon, Anime, manga

Fullmetal alchemist – the conqueror of shambala


Arşivimde izlemediğim filmlerde sıra, “Fullmetal alchemist – the conqueror of shambala” ya geldi. Aslında “Fullmetal alchemist” anime serisi 51 bölümden oluşuyor- hatta bir süredir izlemeyi ertelediğim bir seri. http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=full+metal+alchemist
de çeşitli yorumlar var. Filmi izlemeden önce incelemek mantıklı olabilir.
Tüm zamanların en iyi anime serilerinden birisi olduğu iddia ediliyor. Film de 52. bölüm olarak düşünülebilir.

Fullmetal alchemist – the conqueror of shambala, simya ve paralel evrenler arasında geçen başarılı bir film. Bu türe ilgi duyanlar beğenecektir. Özellikle savaş karşıtı mesajları ve “bilim, insanlığa yarar sağlamıyorsa bilim değildir” şeklindeki mesajları da ayrıca alkışlanısı.

Açıkçası seriyi henüz izlemediğim için, bazı espiriler veya mesajlar tam oturmuyor sanırım. Seriyi izledikten sonra bir daha üstünden geçmek gerekecek.

Simya kavramını da iyice anlamak gerek. Simyacı kitabını hatırladım birden, Coelho’nun güzel bir kitabı idi – tekrar okumak güzel olabilir.

“simya, bir inanç ve gizem felsefesi olarak çok daha eski ve mezopotamya çıkışlı olan yazı ve sayı mistisizmi ve astroloji ile sıkı sıkıya ilintilidir. özellikle astrolojiyle iki kardeş bilgiyi oluştururlar. astroloji evrende gök cisimleri ile insan arasındaki ilişki ve etkileşimleri; simya ise yer ile insan arasındaki ilinti ve etkileşimleri ele almaya çalışmaktadır.”

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: