//
Şu anda okuduğunuz...
sivil toplum, sosyal sorumluluk, tegv

TEGV Ege Bölgesi toplantısı ardından

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) İzmir Balçova öğrenim biriminde yaklaşık bir senedir gönüllü olarak destek vermeye çalışıyorum. Aslında çok fazla birşey yaptığım da söylenemez ama elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Geçtiğimiz haftasonu, İzmir’de TEGV Ege bölgesi gönüllü toplantısı vardı. Bir gün sürecek bu etkinlik, muhtemelen sıkıcı olur diye düşünüyordum. Yanılmışım. Gönüllülerin enerjisi, heyecanı, istekliliği, birşeyler yapmak – söylemek – fark yaratmak için istekleri gerçekten görülmeye değerdi.

Evet televizyondaki haberler bazen canınızı sıkıyor, umudunuzu kırıyor olabilir; üzüleceğinize bir fark yaratmak için bir sivil toplum örgütüne katılmanızı öneririm.

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: