//
Şu anda okuduğunuz...
italya, italyadan

italya güncesi: italyadan ilk izlenimler

italya`da 15 günü geride bıraktım. Yerleştim, keyfim yerinde. Burası Milano`ya yakın (sayılabilecek) bir kasaba. Aslında Varese`ye bagli, İsviçre`ye daha yakın demek daha doğru. Italya`nın göller bölgesi denilen yerde, büyük göl (Lago Maggiore) kenarında; içinde Ferrari (Porsche vs) satış dükkanı olan ilginç  bir kasaba.

ISPRA

italya`da güzel bir sonbahar yaşıyoruz. Agaçların yaprakları sonbaharla birlikte farklı renklere bürünmüş durumda ve yapraklarını döküyorlar. Yerler palamut ve yaprak dolu. Geldiğimden sonra aralıksız 10 gün yağmur yağdı ama son günlerde güneş kendini gösterdi.

Çalışma ortamım iyi, kendime ait bir odam var ve şu anda kimseyle paylaşmıyorum. Bol bol akademik yayın okuyup yapmayı hedeflediğimiz siber internet güvenlik simülasyonu için ön bilgi toplayıp rapor hazırlıyorum. JRC hakkında ayrıntılı bilgi için: https://enisden.wordpress.com/2011/09/30/jrc-ispra-hakkinda/

Enstitü yanında lojman gibi bir yerde kalıyorum. Evde oldukça rahatım, tv hariç herşeyim var. İnterneti bir gsm şirketinden aldım, evde de internetim var (şu ana kadar kullandığım en sorunlu internet).

Haftasonları fırsat bulduğumda etrafı da gezmeye çalışıyorum. Fırsat ve araba buldukça farklı şehirleri keşife çıkıyoruz.

Burada Türk araştırmacıları da güzel bir topluluk oluşturmuşlar, onlarla da iyi zaman geçiriyoruz.

italya`dan sevgi ve saygılarımla,

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

italya güncesi: italyadan ilk izlenimler” için bir yanıt

  1. gelismelerden haberdar et bizi…

    G.G.

    Posted by gokhan | 11 Nisan 2012, 2:24 pm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: