//
Şu anda okuduğunuz...
akademik, bilgisayar bilimi, ceng, ceng 1005

Chris Stephenson`dan `Bilgisayar Bilimlerinin Başarısı` Semineri

Chris Hoca, Bilgi Universitesi`ndeki basarili bilgisayar bilimi hocalarindan birisi. Kendisi ile Mugla`daki Akademik Bilisim konferansinda tanismistik.

`Chris Stephenson, bir süre önce 14 yıldır yürüttüğü Bilgisayar Bilimleri Bölüm başkanlığından alınmış, bölümünün de kapatılmasına karar verilmişti. ` Ayrintili bilgi icin:

http://www.etha.com.tr/Haber/2011/06/26/emek/bilgide-isten-atmalarla-ilgili-mesaja-sorusturma/

Mucadele ve dayanisma sonucunda kimse isten atilmamis gorunuyor. Sanirim kadrolar, bilgisayar muhendisligi bolumune tasinacak. Hocamizin yasadigi seyler hakkinda yorumu size birakip kendisinin yaptigi `bilgisayar bilimi` uzerine video`yu izleyelim isterseniz (ilk dört dakikada bölümde yaşananlar anlatılıyor)…

`Bilgisayar Bilimleri’nin aslında masamızdaki (ya da cebimizdeki) küçük makineyle sadece dolaylı bir bağı var. Temel ve geniş bir bilim alanı. 60 dakika içinde felsefeden cinsiyete, cinsellikten siyasete, sosyolojiden tarihe ve nihayet kaplanın çizgilerine varan bir yolculuk yapacağız. Sizi şaşırtacak en az bir şey öğreneceğinizin garantisini veriyoruz.`[http://vimeo.com/42960197]

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: