//
Şu anda okuduğunuz...
Animasyon, bilgisayar mühendisliği, dilbert, mühendis

Dilbert – The Knack – Hüner – Mühendislik yeteneği

Dilbert karakterinin Mühendislik yeteneğini ve medeniyeti sorguladiğı animasyon (ingilizce) ilginizi çekebilir. İlginç göndermeler var.

Mühendislik öğretilebilir mi, yoksa insanın içinde bir beceri olarak bulunması mı gerekir? Açıkçası, mühendisliğin daha çok bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Eğitim ile bazı bilgiler verilebilir ama yetenek yoksa fazla da bir işe yaramayacaktır. Eğitim, sadece yeteneğini daha etkin kullanabileceği yöntem ve araçları öğrenmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde, mühendislik eğitimini almamış birçok insanda bu yeteneği ve sonuçlarını gözlemlemek mümkün.

Bu arada tabii ki bu yeteneğin de seviyeleri olsa gerek. Kimisi çok yeteneklidir, kimisi de idare eder :). Bazen insanın kafasının durduğu ve çözüm üretemediği zamanlar da olabilir. Bu durumda başka yöntemler denemek gerek.

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: