//
Şu anda okuduğunuz...
akademik, akademik yayın, muğla üniversitesi

Akademik Bilişim 2015 Konferansı Sunumlarımız

Akademik Bilişim 2015 Konferansı’nda (Eskişehir) iki ayrı öğrenci grubumuzla hazırladığımız çalışmaları sunuyor olacağız. Ben işlerimin yoğunluğu nedeniyle Eskişehir’e gidemedim. Öğrencilerim sunumları yapacaklar.

MSKÜ Android Grubu

Elif Türkay
Hamdi Burak Dilek
Hüseyin Erkan Çetinkaya

227 Nolu Bildiri:

6 Şubat – 14:00-16:00 – E Salonu

“Kurumsal Yazılım Telefonu Prototipi Geliştirme Süreci: İnceleme ve Ön ürün

“Bu bildiride, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Android Grubu’nun yazılım telefonu (VoIP) uygulaması geliştirme sürecinde edindiği deneyimin paylaşılması hedeflenmiştir. VoIP teknolojisi, SIP protokolü ve açık kaynak kodlu sayısal santraller ele alınmıştır. Yapılmakta projenin ana hedefi, istemcilerin IP ağları üzerinden telefon iletişimini sağlayan kurumsal bir çözüm oluşturmaktır. Bu sistem aracılığıyla kullanıcıların birbirleriyle sesli görüntülü konuşma ve anlık mesaj aktarımını gerçekleştirmesi sağlanacaktır. Uygulama Android Mobil platformunda geliştirilmektedir ve yazılımın prototipi de sunulacaktır. Kullanıcılar arasında iletişimin kurulum ve yönetimi bir sayısal santral üzerinden gerçekleşmektedir. Bunun için Linux sunucusu üzerinde çalışan Elastix sayısal santral platformu kullanılmaktadır.”

MSKÜ NetSecLab Network Grubu

Tolgahan Yılmaz

230 Nolu Bildiri:

5 Şubat – 14:00-16:00 – C Salonu

“GNS3 Tabanlı Ağ Emülasyonlarının Bilgisayar Ağları Eğitiminde Kullanımı

“Ağ emülasyonu yöntemlerinin bilgisayar ağları eğitiminde etkin kullanılması mümkündür. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde oluşturduğumuz Bilgisayar Ağları ve Güvenliği Laboratuvarı (NetSecLab) içerisinde GNS3 çalıştıran bir sunucu bilgisayar aracılığıyla sanal bir ağın oluşturulması gerçekleştirilmiştir. Kurulan sanal bilgisayar ağı ile çeşitli farklı ağ senaryolarının gerçekleştirilmesi ve bilgisayar ağları ve ağ güvenliği derslerinin daha etkin işlenmesi hedeflenmektedir. Yapılacak etkinliklerde, her öğrenciye bir sanal yönlendiricinin atanması ve belirli bir bölgeye (örn: otonom sistem) ait yönlendiricilerin takım çalışması şeklinde birlikte yönetilmesi gerçekleştirilecektir. Bu ortam kullanılarak neler yapılabileceğine dair öneriler de verilecektir.”

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: