//
Şu anda okuduğunuz...
bisiklet, Gezgin

Bisiklet ile Muğla yaylasında huzur …

Dün serin havaya rağmen yayla çok güzeldi. Bisiklet ile tarlaların arasından giderken güneşin ağaçların arasından bir görünüp bir kaybolmasını izledim. Yeşillenen tarlalar, gökyüzünü kapatacak şekilde dallarını yola çevirmiş ağaçlar arasından geçtim.

MuglaYaylaBisikletEnis02
Yaylanın en güzel taraflarından biri de asırlık çınar ağaçlarının olduğu eski kahveler. Bazılarının benim için ayrı bir huzur anlamı var. Çınar ağacının yeni yeşillenmeye başlayan yaprakları arasından batmakta olan güneşe baktım. Çınar ağacına yaslanıp zihnimi temizlerken anın ve yaşamın tadını çıkarttım. Şu zihin dediğimiz nesnenin bize yarattığı sorunları ve bunu aşmanın yöntemlerini hatırladım.
Nefes alıp verdim.
Hayatı içime çektim …

MuglaYaylaBisikletEnis01

 

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

"Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver."

"God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference."
(P.R. Niebuhr)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: