//
Şu anda okuduğunuz...
açık kaynak kod, özgür yazılım, bilişim, bilişim öncüsü, internet, linux, Uncategorized

Özgür Yazılım Deneyimleri – 4: Mustafa Akgül ile söyleşi

“İnsan yaptığı işin doğru olduğunu düşününce enerji buluyor. İnternet gelmeden, o zamanki bilişim dünyası içinde çok tartıştık. İnternet Türkiye’de çalışmaya başlayınca, İnterneti tanıtmaya, göstermeye yükümlü hissettim. Daha önce de özgür yazılımla tanışmıştım; GNU yazılımlarını Bilkent’te kuruyor ve kullanıyordum. İnternet’le Linux ve özgür yazılım içiçe geçmiş bir şekilde benim için. Bir elimi verdim kolumu kurtaramadım. 1989’de başlayan çaba gücüm yettiğince tüm hızıyla devam ediyor. Bu ülkeye bu şekilde borcumu ödüyorum diye düşünüyorum.” Mustafa Akgul

enisden

`İnternet baba` dediğimde birçoğunuz kimden söz ettiğimi anlayacaktır. Türkiye`de internet, linux ve özgür yazılım denildiğinde Mustafa Akgül Hoca akla ilk gelen kişidir. Hocamızın bu konularda ülkemize yaptığı katkılar saymakla bitmez. Özgür yazılım çerçevesinde neler yapabileceğimizi ondan dinlememiz gerekiyor. Kendisi bizi kırmadı, söyleşimize misafir oldu.

View original post 1.024 kelime daha

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: