//
Şu anda okuduğunuz...
akademik, akademik etkinlik, bilgisayar mühendisliği, bilişim, blok zinciri, blokzinciri

Bilgisayar Mühendisleri Kurultayı (10-11 Şubat): “Güncel Teknolojiler ve Geleceğin Mühendisliği” oturumunda konuşmacıyım

10-11 Şubatta İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek İLK Bilgisayar Mühendisleri Kurultayı’nda konuşmacı olmaktan mutluluk ve onur duydum.

“Güncel Teknolojiler ve Geleceğin Mühendisliği” oturumunda blokzinciri üzerine konuşacağım. Hocamız Oğuz Manas’ın adının verildiği oturumda konuşmanın da benim için ayrı bir anlamı olacak.

Oturum Tanıtımı:

Nesnelerin interneti, blokzinciri, yapay zekâ, derin öğrenme, büyük veri, biyoteknoloji…

Bilişim ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, çoklu disiplinli bilimsel çalışmalar ve bunların endüstrideki uygulamaları bilgisayar mühendislerinin eğitim ve iş yaşamlarını doğrudan etkilerken diğer meslek dallarının da dönüşümüne neden oluyor. Mühendislik eğitimimiz, ülkemizdeki hizmet ve üretim kesimleri ve bilişimciler bu dönüşüme nasıl ayak uyduracak? Geleceğin mühendisliği nasıl olacak, nasıl olmalı? Geleceği kurmak için yola çıkanlar öngörülerini, önerilerini paylaşacaklar.

Kurultay hakkında detaylar ve kayıt için:

http://bmk.bmo.org.tr/

Taslak program:

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: