//
Şu anda okuduğunuz...
müzik, muğla üniversitesi

Uğur Ersoy Hoca, Tolga Çandarla aynı masada

Prof. Dr. Uğur ERSOY, “Mühendisliğin Temel İlkeleri ve Mühendislikte Etik” söyleşisiyle üniversitemizdeydi. Mühendislik kavramı ve felsefesini çok güzel bir şekilde bize aktardıktan sonra inşaat mühendisliğinden örnekler verdi. İnşaat mühendisliği konusunu bilmememe rağmen bu konuşmalardan çok yararlandığımı belirtmek isterim.

Aslında hiç planda yokken, Akyaka’da Azmak kenarında akşam yemeğinde buluştuk. Yemek/muhabbet masasında tekrar hocamızı dinleme şansını yakaladım. ODTÜ’nün kuruluşundan, 1960 1970’lerde yaşananlara, ciddi yaşanmışlıklar var. Hocamız, yurtdışındaki deneyimlerinin yanısıra oldukça renkli bir kişiliğe sahip. Özellikle futbol oynadığı senelere ait anlattıkları oldukça keyifliydi.

Tolga Çandar, ODTÜ’de hocamızın öğrencisiymiş. Onun da katılmasıyla türkülü, muhabbetli oldukça renkli bir gece oldu. Muhabbetlerini ve anılarını dinleme şansını yakalamış olduk. Can Yücel’in sesini taklit ederek ortak anılarını anlatmaları da ayrı bir şenlikti.

Tolga Çandar, Konak Belediyesi’nin katkılarıyla yeni bir albüm çıkarmış. İzmir türkü ve şarkılarının toparlandığı güzel bir çalışma olmuş. Mutlaka edinmeye çalışın diyorum.
İzmir sevdalılarına diğer albüm önerilerim için tıklayın.

Biz muhabbetle sabahı ederken, muhabbetin tadı damağımızda kaldı. Paylaşayım istedim.

Reklamlar

About enisden

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesiyim. "Bilgiyi paylaştıkça artar." ilkesine inanıyorum. Bu blogda; akademik dünya, araştırma yöntemleri, eğitim ve bilgisayar mühendisliği çoğunlukta olmak üzere, hayata dair deneyim ve bilgilerimi paylaşmayı hedefliyorum.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

“Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyler için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyler için SABIR, Ve her iki şey arasındaki farkı anlayabilmek için BİLGELİK ver.”

“God grant me the serenity to accept the things I cannot change; courage to change the things I can; and wisdom to know the difference.”
(P.R. Niebuhr)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

TEGV

TEGV - eĞİTİM İÇİN BEN DE VARIM

Kategoriler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: